تاریخ : جمعه 30 شهريور 1397     |     کد : 1123

خسروی جانشین پایگاه مقاومت شهدای گمنام عون بن علی؛

تاسوعا وعاشورای امسال تفرجگاه عینالی تبریز حال و هوای خاصی داشت

جلال خسروی مدیر فرهنگی و جانشین فرمانده پایگاه مقاومت شهدای گمنام سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز برنامه‏‌‎های متنوع فرهنگی و مذهبی اجرا شده در ایام محرم در تفرجگاه عینالی را تشریح کرد

جلال خسروی مدیر فرهنگی و جانشین فرمانده پایگاه مقاومت شهدای گمنام سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در تفرجگاه عینالی بیان نمود: این سازمان نیز همچون سایر مناطق و سازمان های شهرداری تبریز با فرار رسیدن ماه محرم با فضاسازی تفرجگاه عینالی و درج پیام‏‌های با مفاهیم عاشورایی همچنین نصب پرچم در سطح تفرجگاه عینالی و اجرای برنامه‎‏های متنوع فرهنگی و مذهبی در ایام محرم یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی داشت.
خسروی با بیان اینکه  تاسوعا و عاشورای امسال تفرجگاه عینالی تبریز حال و هوای خاصی داشت گفت: از ویژه مراسم های مذهبی که برای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان در تفرجگاه عینالی برگزار شد، سینه زنی و عزاداری هیئت عزاداری ناشنوایان تبریز در بعداز ظهر روز تاسوعای حسینی بود. این مراسم در آستان مقدس امامزادگان عون بن علی و زید بن علی (ع) برگزار و مورد استقبال حاضرین در تفرجگاه قرار گرفت.
وی ادامه داد: مراسم شبیه خوانی در روز عاشورا امسال با هماهنگی و همکاری روابط عمومی سازمان و پایگاه مقاومت شهدای گمنام عون بن علی بصورت خاصی همراه با مراسم سنتی و باشکوه علم گردانی و تعزیه خوانی در تفرجگاه عینالی اجرا و در ظهر عاشورا با برپایی نماز جماعت و توزیع نذر تمام شد. حضور تعداد کثیری از شيفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) در این مراسم سنتی قابل توجه بود.

عزاداری ناشنوایان تبریز در تفرجگاه عینالی روز تاسوعامراسم شبیه خوانی در تفرجگاه عینالی روز عاشورا
 


مهدی عبداله نژاد