تاریخ : جمعه 30 شهريور 1397     |     کد : 1123

خسروی جانشین پایگاه مقاومت شهدای گمنام عون بن علی؛

تاسوعا وعاشورای امسال تفرجگاه عینالی تبریز حال و هوای خاصی داشت

جلال خسروی مدیر فرهنگی و جانشین فرمانده پایگاه مقاومت شهدای گمنام سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز برنامه‏‌‎های متنوع فرهنگی و مذهبی اجرا شده در ایام محرم در تفرجگاه عینالی را تشریح کرد

جلال خسروی مدیر فرهنگی و جانشین فرمانده پایگاه مقاومت شهدای گمنام سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در تفرجگاه عینالی بیان نمود: این سازمان نیز همچون سایر مناطق و سازمان های شهرداری تبریز با فرار رسیدن ماه محرم با فضاسازی تفرجگاه عینالی و درج پیام‏‌های با مفاهیم عاشورایی همچنین نصب پرچم در سطح تفرجگاه عینالی و اجرای برنامه‎‏های متنوع فرهنگی و مذهبی در ایام محرم یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی داشت.
خسروی با بیان اینکه  تاسوعا و عاشورای امسال تفرجگاه عینالی تبریز حال و هوای خاصی داشت گفت: از ویژه مراسم های مذهبی که برای سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان در تفرجگاه عینالی برگزار شد، سینه زنی و عزاداری هیئت عزاداری ناشنوایان تبریز در بعداز ظهر روز تاسوعای حسینی بود. این مراسم در آستان مقدس امامزادگان عون بن علی و زید بن علی (ع) برگزار و مورد استقبال حاضرین در تفرجگاه قرار گرفت.
وی ادامه داد: مراسم شبیه خوانی در روز عاشورا امسال با هماهنگی و همکاری روابط عمومی سازمان و پایگاه مقاومت شهدای گمنام عون بن علی بصورت خاصی همراه با مراسم سنتی و باشکوه علم گردانی و تعزیه خوانی در تفرجگاه عینالی اجرا و در ظهر عاشورا با برپایی نماز جماعت و توزیع نذر تمام شد. حضور تعداد کثیری از شيفتگان خاندان عصمت و طهارت (ع) در این مراسم سنتی قابل توجه بود.

عزاداری ناشنوایان تبریز در تفرجگاه عینالی روز تاسوعامراسم شبیه خوانی در تفرجگاه عینالی روز عاشورا
 


مهدی عبداله نژاد
نوشته شده در   جمعه 30 شهريور 1397  ساعت  15:25   توسط   مهدی عبداله نژاد    تعداد بازدید  25
ویرایش شده در شنبه 31 شهريور 1397 ساعت 15:25 توسط مهدی عبداله نژاد
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :