تاریخ : جمعه 6 مهر 1397     |     کد : 1130

همزمان با هفته دفاع مقدس؛

همایش کوهپیمایی عمومی و انجام حرکات ورزشی در تفرجگاه عینالی تبریز برگزار شد

در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس همراه و به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس همایش کوهپیمایی عمومی و ویژه برنامه فرهنگی ورزشی به همین مناسبت در تفرجگاه عینالی تبریز برگزار و به یاد شهیدان حمله تروریستی اهواز چند اصله نهال در تفرجگاه عینالی تبریز کاشته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز، این همایش با مشارکت حوزه۹ بسبج امام جواد(ع) ، هیات ورزشهای همگانی شهرستان تبریز و پایگاه مقاومت شهدای گمنام سازمان عون بن علی شهرداری تبریز روز جمعه 6 مهرماه 97 در تفرجگاه عینالی تبریز برگزار شد.
این همایش از ساعت 7:30 صبح با حضور تعداد کثيري از شهروندان از ورودی اصلی تفرجگاه عینالی شروع و با طی کردن مسیرهای اصلی و فرعی تفرجگاه عینالی و اجتماع در محوطه نگارخانه عینالی در مراسمی که به بمناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد شرکت نمودند.
سخنرانی فرمانده سپاه غدیر تبریز، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی همچنین نوحه خوانی به یاد شهدای دوران هشت سال حماسه و ایثار، طناب زنی و انجام حرکات فرم و ضربات نمایشی توسط ورزشکاران بسیجی، اجرای مسابقه برای تمامی رده های سنی توسط حجت‌‌الاسلام قدوسی و اهدای جوایز به قید قرعه به شرکت کنندگان از دیگر برنامه های این همایش بود که مورد استقبال حاضرین در مراسم قرار گرفت.
داود عباسی فرمانده سپاه غدیر تبریز در این مراسم با بیان ارزش های گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار نمود: گرامیداشت خاطره هشت سال دفاع مقدس و یاد شهدای فرزندان سلحشور میهن عزیزمان که با گذشت از جان خود نگذاشتند که وطن و ناموسمان به دست دشمنان بیفتد ارزشمند است و موجب انتقال حس ایثار و فداکاری و نهادینه شدن فرهنگ غنی مقاومت و شهادت بین نسل جوان امروزی می شود.
عباسی با قدردانی از بانیان حرکت فرهنگی کاشت نهال به یاد شهدای حمله تروریستی اخیر در شهر اهواز گفت: امروز دشمنان ایران به شیوه های مختلف با تحریم اقتصادی، تفرقه افکنی و جنگ روانی درصدد ضربه زدن به انقلاب هستند و در نهایت با اقدام چند روز قبل و حمله مسلحانه به مردم بی دفاع در مراسم رژه نیروهای مسلح نهایت خشونت خود را به جهانیان نشان دادند ولی برخلاف باورهایشان دشمنی آنها موجب بالنده‌تر شدن و اقتدار ایران اسلامی عزیزمان در جهان می گردد.
بهروز مهدوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این مراسم با بیان اینکه ایرانیان در طول تاریخ همیشه مدافع بودند نه متجاوز، بیان داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی عراق نیز دفاع کردیم از تجاوز رژیم بعث عرق و استکبار جهانی و دفاع مقدس است بخاطر اینکه از ارزش ها، ناموس، آرمان های شهیدان انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشورمان دفاع کردیم.
مهدوی افزود: امروز دفاع مقدس در عرصه های اقتصادی است، تحریم های اقتصادی و حمله تروریستی اخیر شهر اهواز همه تاوان انتخاب زندگی با عزت و شرافتمندانه و مقاومت در مقابل استکبار جهانی است که انتخاب کردیم و مطمئنا از این برهه تاریخی هم عبور خواهیم کرد اما مثل همیشه پیروز و سربلند.

 


مهدی عبداله نژاد