تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398     |     کد : 1374

پیشرفت 85 درصدی احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی تفرجگاه عینالی تبریز

مدیرعامل سازمان توسعه وعمران عون بن علی شهرداری تبریز از بهره برداری مرکز فوریت پزشکی تفرجگاه عینالی تبریز در سال جاری خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه وعمران عون بن علی شهرداری تبریز در بازدید از روند عملیات اجرایی احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی در تفرجگاه عینالی با اعلام این خبر گفت: از آذرماه سال 97 در قالب تفاهم نامه همکاری با مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان ساخت این ایستگاه آغاز شده و تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
 مدیرعامل سازمان عون بن علی با اشاره به لزوم ارائه خدمات پزشکی در مواقع مورد نیاز به گردشگران گفت: با توجه به محدوده 5620 هکتاری تفرجگاه عینالی و افزایش مراجعه کنندگان این تفرجگاه نسبت به سال های گذشته، ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی در راستای ارائه خدمات دهی سریع و بموقع به شهروندان و گردشگران عزیز در میانه مسیر اصلی تفرجگاه در حال احداث می باشد.
فیروزیان درخصوص روند احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی توضیح داد: با نظارت حوزه معاونت فنی و عمرانی سازمان عون بن علی، احداث ایستگاه با استفاده از بتن مصلح در یک طبقه سازه ای به مساحت 150 مترمربع با گنجایش دو دستگاه آمبولانس ادامه دارد همچنین در نمای ساختمان و دیواره های محوطه متناسب با معماری محیط کوهستانی از سنگ اسپراخوان و سنگ های لاشه بومی استفاده می شود.
 وی در پایان با تشکر از همکاری های جناب آقای دکتر رحمانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مرکز فوریتهای پزشکی 115 مختص عینالی در کنار پایگاه امداد و نجات کوهستان عینالی امنیت خاطری را برای سهولت دستری به خدمات اورژانسی در این تفرجگاه فراهم خواهد کرد.
 
مهدی عبداله نژاد