تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398     |     کد : 1403

سبزینگی و رشد نهال ها در دره یاران عینالی

با هدف كنترل اجراي آيتم هاي نگهداري و احداث فضاي سبز تفرجگاه عینالی بازدید و ارزیابی میدانی وضعیت فضای سبز دره یاران انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ در پي ارزيابي ماهانه كه با هدف كنترل اجراي آيتم هاي نگهداري و احداث فضاي سبز تفرجگاه عینالی توسط پيمانكاران و ناظرين فضاي سبز صورت مي گيرد بازديد ميداني از دره ياران با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران، کارشناسان و پیمانکاران  فضای سبز سازمان انجام گرفت.
جعفر رنجبرپور مدیرفضای سبز سازمان عون بن علی در این بازدید با تشکر از ناظر و پیمانکار فضای سبز منطقه دره یاران بیان نمود: علی رغم شرایط سخت کوهستانی و صعب العبور بودن راه های دسترسی دره یاران ، کیفیت مطلوب و نحوه نگهداری از این منطقه قابل قبول می باشد و پاداش زحمات  شبانه‌روزی  همکاران عزیزم است.
وی با اشاره به سیاست سازمان در کاشت گونه های مقاوم به کم آبی افزود : اهتمام ویژه سازمان عون بن علی در اولویت اول نگهداری از جنگلکاری و فضای سبز تفرجگاه عینالی می باشد و در توسعه کاشت گونه های مقاوم به کم آبی را در برنامه کاری خود قرار داده ایم.  
مدیر فضای سبز با بیان اینکه دره یاران میانبری به باغ شهر تبریز است، افزود: در همین راستا علاوه بر حفظ و نگهداری درختان دره یاران که یادگاری ارزشمند و بجا مانده از گروه کوهنوردی “یاران” است، بیش از 2000 اصله درختچه گز  کاشته شده و در حال حاضر تعداد درختان موجود دره یاران بیش از 7000 اصله می باشد که موجب طراوت فضای سبز و حس آرامش در این منطقه شده است.


مهدی عبداله نژاد