تاریخ : پنجشنبه 14 شهريور 1398     |     کد : 1439

جشنواره انگور و دوشاب ملکان در تفرجگاه عینالی تبریز برگزار می‌شود

در راستای استفاده از ظرفیت های گردشگری تفرجگاه عینالی برای معرفی قابلیت های گردشگری شهرستان های توریستی استان آذربایجان شرقی، به همت جهاد کشاورزی و فرمانداری ملکان "جشنواره انگور و دوشاب ملکان" 21 و 22 شهریورماه98 در این تفرجگاه برگزار می گردد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ امامی معاون اداری و مالی سازمان با بیان اینکه عینالی محلی برای آئین های شهرستان های استان است، گفت: با توسعه رفاهی و تفریحی عینالی به عنوان تفرجگاه کشوری بستری مناسب برای معرفی داشته های شهرستان های استان می باشد.
امامی معاون اداری و مالی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز با اشاره به برگزاری جشنواره انگور ملکان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره فرصتی برای شناسایی توانمندی های اقتصادی شهرستان ملکان است که به عنوان قطب انگور و کشمش استان مطرح می باشد.
امامی با بیان اینکه قبلا نیز این سازمان برای اجرای جشنواره ها و مراسم های سایر شهرها در تفرجگاه عینالی اعلام آمادگی کرده است، افزود: استارت آنرا زده ایم که در عینالی آیین های  بومی و محلی استان برگزار  گردد و برگزاری جشنواره انگور و دوشاب ملکان در همین راستاست .
وی افزود: آماده همکاری برای برگزاری جشنواره زعفران مرند در آذرماه هستیم و اعتقاد داریم این حرکت به علت وجود گردشگران خارج از استان و حتی گردشگران خارجی در جهت توسعه اقتصادی استان و به تبع آن رشد اقتصادی و نیز ارتقای تولید ناخالص ملی منطقه و استان میتواند موثر باشد.

حسن علیوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملکان با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره انگور و پنجمین جشنواره دوشاب گفت: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره در تبریز معرفی و شناساندن انگور و فرآورده های این محصول سالم به هموطنان عزیز است که به همت جهاد کشاورزی و فرمانداری ملکان و همکاری سازمان عون بن علی شهرداری تبریز و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در 21 و 22 شهریورماه 98 برگزار می گردد.
علیوند توضیح داد: شهرستان ملکان با داشتن 12 هزار هکتار باغ انگور از لحاظ کیفیت رتبه اول کشوری و از لحاظ کمیت با ۲۶۰ هزار تن عنوان سوم کشوری را به خود اختصاص داده است و در این جشنواره انگور و فرآورده های آن همچون برگ مو، سرکه، انواع کشمش خشک، انواع دوشاب و نحوه تولید آن به معرض نمایش و فروش گذاشته می شود.
 


 


مهدی عبداله نژاد