تاریخ : جمعه 22 ارديبهشت 1396     |     کد : 806

خواهر شاهـگولي در عينالي متولد شد: داغ گولي

آغاز مرحله اول آبگيري داغ گولي در بام تبريز عينالي


همزمان با ولادت حضرت قائم (عج) با حضور دکترسعید شبستری معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز مرحله اول آبگیری دریاچه چندمنظوره داغ گؤلی واقع در ارتفاعات تفرجگاه عینالی آغاز شد.
 
دکتر صادق نجفی شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به اهمیت احداث داغ گولي در بام تبريز عينالي گفت: همزمان با  اجرای چندین پروژه مهم در این تفرجگاه، تولد دریاچه داغ گؤلی در بام تبریز عینالی نقش موثری در جذب گردشگر و مطرح شدن این تفرجگاه به عنوان قطب گردشگری تبریز در سال 2018 خواهد داشت.
شهردار کلانشهر تبریز احداث دریاچه داغ گولی را از پروژه های ماندگار در این تفرجگاه نام برد و بیان نمود: این دریاچه 54000 مترمکعبی علاوه بر تأمین قسمتی از آب خام مورد نیاز پهنه های جنگلکاری شده عینالی، با ایجاد امکانات رفاهی تفریحی پیرامون آن می تواند به میزبانی هرچه بهتر از شهروندان تبریز و مهمانان عزیز کمک کند.
وی از زحمات مدیریت و کارکنان سازمان توسعه و عمران عون ابن علی شهرداری تبریز تشکر و قدردانی نمود و افزود: اجرای پروژه های متعدد در چند سال اخیر در این تفرجگاه قابل تحسین است. پروؤه هایی همچون کف سازی جاده اصلی تفرجگاه، توسعه 200 هکتار جنگلکاری با استفاده از درختان مثمره، تجیهز و بهسازی بوستان های حاشیه اتوبان پاسداران بخصوص پارک پیوند که سال گذشته افتتاح شد، ایجاد پارک طبیعت و حیات وحش و سایر اقدامات در حال اجرا و انجام گرفته مطمئنا تأثیر بسزایی در رونق صنعت گردشگری در این تفرجگاه خواهد داشت.
مهدی عبداله نژاد