تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398     |     کد : 1315

فصلی پربار در پارک طبیعت و حیات وحش عینالی

زاد و ولد در پارک طبیعت عینالی

معاون اداری مالی سازمان عون بن علی: با تولد 9 رأس بز و قوچ  تعداد حیوانات پارک طبیعت و حیات وحش عینالی به 35 راس افزایش یافت.

قهرمان امامی معاون اداری مالی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز، با ذکر این خبر گفت: با انجام تمهیدات لازم از سال گذشته و افزایش کنترل و نظارت دامپزشک همچنین نظارت بر تعلیف و تأمین کالری مورد نیاز و جیره غذایی مناسب حیوانات در زمستان با خرید علوفه از شهرهای هم جوار  وضعیت کنونی حیوانات بسیار مطلوب و جمعیت آنها با زاد ولد تا کنون به 35راس رسیده است.
وی به ویژگی چند قلوزایی حیوانات اشاره نمود و افزود: تمام تلاش در مجموعه بر تولد حیوانات سالم می باشد که طبق برنامه ریزی و نظارت مستمر شاهد تولد سالم و دوقلو حیوانات هستیم و انتظار می رود تا چند سال آتی افزایش چشم گیری در تعداد حیوانات پارک طبیعت عینالی داشته باشیم.
امامی با بیان اینکه پارک طبیعت و حیات وحش بعنوان یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری تفرجگاه عینالی، بیان نمود: این پارک با داشتن 40 هکتار وسعت و موقعیت جغرافیایی مناسب و قابل رویت بودن از تله کابین تبریز در طول سال مورد بازدید تعداد زیادی از هموطنان عزیز قرار می گیرد که امیدواریم با همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست استان بتوانیم در حراست از حیات وحش و افزایش جمعیت این جانداران نقش ایفا نمایم.


 


مهدی عبداله نژاد