تاریخ : شنبه 9 آذر 1398     |     کد : 1511

سردیس مفاخر آذربایجان در عینالی با رنگ آمیزی چهره دیگری گرفتند

  عبداله نژاد مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز: مرمت کامل و رنگ آمیزی سردیس های مفاخر آذربایجان در مجموعه داغ گؤلی تفرجگاه عینالی با نظارت و همکاری استاد رضایی مجسمه‌ساز برجسته تبریزی و سازنده این سردیس ها به پایان رسید.

 به گزارش مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز؛ با توجه به اینکه المان و مجسمه ها در اثر گذر زمان بنابه دلایل مختلف دچار فرسودگی یا رنگ‌رفتگی می گردند و با عنایت به ضرورت حفظ و نگهداری آثار هنری در مجموعه گردشگری و توریستی تفرجگاه عینالی، بازسازی، اصلاح و رنگ آمیزی المان ها و مجسمه های نصب شده در این تفرجگاه  انجام می شود.
 مهدی عبداله نژاد با اهمیت خواندن معرفی مشاهیر و مفاخر آذربایجان به شهروندان و گردشگران عزیز گفت: مجموعه سردیس های مفاخر نصب شده در دریاچه داغ گولی عینالی از نظر هنری دارای ارزش بسیار بالایی هستند که به سفارش سازمان عون بن علی توسط استاد رضایی مجسمه‌ساز برجسته تبریزی ساخته شده اند.
 مدیر روابط عمومی سازمان عون بن علی با بیان اینکه حفظ یاد و نام مفاخر ملی و میهنی اهیمت والایی دارد بیان داشت: در مرحله اول اصلاح و رنگ آمیزی المان ها و مجسمه ها، سردیس های مفاخر آذربایجان نصب شده در مجموعه داغ گؤلی تفرجگاه عینالی بعد از مرمت کامل توسط استاد رضایی، با نظارتشان توسط نیروهای هنرمند کارگاه امانی سازمان رنگ آمیزی و چهره دیگری بخود گرفتند.
 وی افزود: در همین راستا با هدف ایجاد زیبایی های بصری در تفرجگاه عینالی سازه های فرهنگی و کلیه شالترهای برق به منظور دوام و پایداری آنها رنگ آمیزی می شود.
 

 
 
 
 
  

 
 
 


مهدی عبداله نژاد