تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398     |     کد : 1585

  تلاش برای خلق آثار ماندگاری دیگر در دل تفرجگاه عینالی تبریز

  مجسمه کودک در حال بازی با تلفن همراه به صورت امانی و توسط کارکنان هنرمند عینالی ساخته و نصب شد

  به منظور نمایش خطر دور شدن کودکان امروزی از تحرک و شادی، مجسمه کودک در حال بازی با تلفن همراه، پشت کرده به بازی های محلی و سنتی در تفرجگاه عینالی تبریز نصب گردید.
   به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ محمدی مدیر امور اجرایی و امانی سازمان در حاشیه‌ی بازدید از نصب مجسمه گفت: اهمیت فعالیت بدنی کودکان در رشد و سلامت آن‌ها بسیار زیاد است  و با ساخت این مجسمه سعی نمودیم گامی در آگاهسازی خطر دور شدن کودکان امروزی از تحرک و شادی برداریم.
   بهروز محمدی تصریح نمود: مجسمه شامل کودکی نشسته روی سنگ ها (سنگ های روی هم چیده بازی سنتی هفت سنگ)، پشت به محوطه بازی ایاق جیزیغ (از بازیهای بومی و کودکانه آذربایجانی) و در حال بازی با تبلت است و فضای پشت مجسمه که کودکان می توانند بازی محلی ایاق جیزیغ را انجام دهند. از مرحله طراحی تا ساخت توسط علیزاده از کارکنان هنرمند امور اجرایی و امانی سازمان با کمترین هزینه انجام گرفت.
   مدیر امور اجرایی و امانی سازمان عون بن علی با بیان اینکه در سال های اخیر  تفرجگاه کوهستانی عینالی انتخاب محبوب خانواده های تبریزی برای کوهروی، ورزش و تفریح بخصوص در روزهای تعطیل است، افزود: فضاهای باز بخصوص پارک ها بهترین مکان برای کودکان است تا ضمن بازی و تفریح، فعالیت‌های حرکتی و جسمانی ‌شان را تقویت کنند در این راستا علاوه بر برگزاری همایش های مختلف ورزشی و فرهنگی در طول سال، سعی نمودیم با ساخت و نصب المانهای متعدد  در فرهنگسازی و ترغیب کودکان و نوجوانان به ورزش و افزایش فعالیت بدنی گامی موثر برداریم.
      


  PDF چاپ چاپ