تاریخ : دوشنبه 23 تير 1399     |     کد : 1700

کاشت گیاهان دارویی در تفرجگاه عینالی

رییس اداره نظارت بر حفظ و توسعه فضای سبز سازمان عون بن علی: با هدف کاهش هزینه های خرید گلهای فصلی، کاشت گیاهان دارویی در عینالی نهادینه گردید.

 جعفر رنجبرپور رییس اداره نظارت بر حفظ و توسعه فضای سبز سازمان عون بن علی گفت: با هدف فرهنگ سازی هر چه بیشتر کاشت گیاهان دارویی چند ساله در عینالی از سال 98 با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی پروژه شناسایی گونه های گیاهی مقاوم متناسب شرایط ویژه عینالی آغاز و چند گونه گیاهی به صورت آزمایشی کاشته شد که زنده مانی این گیاهان پس از سرمای شدید کوهستان بصورت تجربی مشاهده گردید که نشان از موفقیت 100 درصد کاشت آزمایشی این گیاهان در ارتفاعات کوهستانی عینالی می باشد.
رییس اداره نظارت بر حفظ و توسعه فضای سبز سازمان عون بن علی ادامه داد: این گیاهان ضمن داشتن رنگ و بوی زیبا اکثراً مقاوم به کم آبی و آفات و امراض گیاهی هستند و بهترین گزینه برای کاشت در قسمت های شیب دار تفرجگاه کوهستانی عینالی می باشند.
رنجبرپور با اشاره به گیاهان دارویی بومی منطقه عینالی افزود: با توجه به استقبال شهروندان عزیز از کاهش هزینه های مشهود در کاشت گلهای فصلی و جایگزینی آنها با گیاهان دارویی بومی منطقه، پرورش و تکثیر این گیاهان را در برنامه کاری خود داریم و به جد به دنبال کاشت این گیاهان بصورت انبوه در مسیرهای گلکاری و فضاسازی زیبا با این گیاهان هستیم.
وی با اشاره به افزایش آگاهی هموطنان عزیز در استفاده از گیاهان دارویی در سال های اخیر ادامه داد: در نظر داریم در کنار این گیاهان با نصب تابلوهای راهنما ضمن معرفی مزایای این گیاهان تکثیر و پرورش این گیاهان را نیز به شهروندان و علاقمندان به نگهداری از گلها در فضاهای شخصی آموزش دهیم و قطعا با استفاده از فواید این گیاهان موجبات کاهش بیماریها و افزایش نشاط روحی و جسمی همشهریان خواهیم بود.
وی در پایان از همکاری صمیمی مهندس طالب پور متخصص گیاهان دارویی و همکاران محترمشان در مرکز تحقیقات به جهت شناساندن و کمک به پروسه تکثیر این گیاهان تقدیر و تشکر کرد.

 
 
 
 
 


PDF چاپ چاپ