تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1399     |     کد : 1880

  استقبال از اولین بهار قرن در عینالی

  ستاد " استقبال از اولین بهار قرن"  جهت آماده‌سازی تفرجگاه توریستی عینالی تبریز  تشکیل شد

  فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز با اشاره به آغاز بکار ستاد برای اجرای طرح استقبال از اولین بهار قرن، گفت: با توجه به ویژگی عید ۱۴۰۰ که مقارن با تغییر قرن می باشد و با لحاظ مشکلات حادث شده از کرونا و شرایط روحی هموطنان عزیز با هدف ارتقای امید به زندگی و پیشگیری از افسردگی اقداماتی که با مصوبات ستاد مقابله با کرونا مغایرت نداشته باشد بعد از تصمیم‌گیری اجرا می گردد.

  مدیرعامل سازمان عون بن علی با اشاره به اولیت های ستاد در اجرای طرح های استقبال از بهار بیان داشت: در این ستاد رنجبرپور رییس اداره نظارت بر توسعه و نگهداری فضای سبز بعنوان مدیر ستاد و مدیران روابط عمومی و فرهنگی، امور اجرایی و امانی، کارپرداز، مسئولین تأسیسات آب و برق و خدمات بعنوان عضای این ستاد انتخاب و اولویت اول در اجرای طرح ها استفاده بهینه از داشته ها و مدیریت هزینه می باشد.

  فیروزیان با اشاره به توسعه گلخانه های عینالی در دو سال گذشته و شروع تولید گل و گیاه مورد نیاز برای کاشت بهاره افزود: امسال با عنایت به احداث گلخانه سوم شاهد افزایش سه برابری تولیدات گلخانه ها هستیم و در حال حاضر گل های همچون اطلسی، لاله عباسی، جعفری و ختمی، شمعدانی و انواع گل ناز و سدم در این گلخانه ها در حال تولید می باشد.
  مدیرعامل سازمان عون بن علی با تأکید بر ایجاد فضای سبز برای نشاط و شادابی بازدید کنندگان افزود: طول مسیر 4 کیلومتری پیاده راه عینالی، بوستان ها و محل های پرتردد تفرجگاه عینالی همچون سال گذشته با اجرای فرش گل ها با طرح های ابتکاری، خلاقانه و نوع آوری گل آرایی خواهد شد.

  وی با بیان اینکه المان ها نقش مهمی در انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و موثر در نوع نگرش و ارتباط هموطنان عزیزبا محیط زیست دارد، بیان نمود: در راستای آماده سازی تفرجگاه عینالی برای سال 1400 طراحی و ساخت المانهایی با ایده های جدید که چند ماه قبل از شهروندان عزیز نظرخواهی شده است در دستور کار واحد امور اجرایی و امانی سازمان قرار گرفته و تمامی مراحل طراحی، ساخت و نصب توسط تلاشگران سازمان بدون برون سپاری با کمترین هزینه انجام می گیرد.
  فیروزیان  نورپردازی و پیرایش اساسی تفرجگاه را ضروری دانست و اظهار داشت: معایب و نواقص نورپردازی معابر و پارکهای تفرجگاه بررسی و در روزهای آینده اصلاح می شود.  اقداماتی از قبیل حذف زوائد بصری  شستشوی جدول و ترمیم بخش های تخریب شده، رنگ آمیزی المان ها، جداول و باکس زباله، ترمیم تابلوهای علائم راهنمایی و مسیر یاب ، رفع موانع فیزیکی، لایروبی و شستشوی جوی ها و استخرها از برنامه های در حال اجرا است.

  مدیرعامل سازمان عون بن علی همچنین به ساماندهی اماکن رفاهی و تفریحی تفرجگاه اشاره و افزود: پاکسازی و تعمیر نمازخانه‌ ها و سرویس ‌های بهداشتی در حال انجام است و تمهیدات لازم برای پذیرایی از مهمانان در مجتمع تله‌کابین تبریز، بوفه ها، کافی شاپ و سایر اماکن ارائه دهنده خدمات اندیشیده شده و در تعطیلات نوروز بر اساس مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا فعالیت خواهند نمود.

  وی تصریح نمود: طراحی و اجرای سفره های هفت سین، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و هنری و سوغاتی و تهیه نقشه جهت معرفی جاذبه‌های دیدنی و پتانسیل‌های گردشگری عینالی از برنامه های فرهنگی ستاد استقبال از بهار می باشد و در کنار این مهم با جدیت در حوزه مبارزه با ویروس کرونا اقدامات مستمر و روزانه از قبیل سمپاشی و توزیع ماسک و نظارت بر دستورالعمل های ابلاغی انجام خواهد گرفت. 

   


  PDF چاپ چاپ