تاریخ : جمعه 8 اسفند 1399     |     کد : 1894

  هنر فولکلور و  صنایع دستی آذربایجان در خانه‌ روستایی و نگارخانه عینالی تبریز

  خانه خشتی و کاهگلی؛ المان خانه روستایی به همت هنرمند تبریزی خانم فرزانه ترکان مملو از صنايع‌دستي شد

    
  به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ سید جواد کاظمی مدیر فرهنگی و مشارکت های مردمی سازمان با ذکر این خبر گفت: المان‌خانه ‌روستايي به نمایشگاه صنایع دستی و هنر فولکلور آذربایجان و یکی از جاذبه های گردشگری تفرجگاه عینالی تبدیل شد و امروز هنرمندان استان فعالیت خود را در این خانه آغاز نمودند.
   
  کاظمی با اشاره به فعالیت نمایشگاه  نگارخانه‌عینالی بیان نمود: این نمایشگاه  از فروردین ماه ۹۷ بدون تعطیلی در خدمت هنر و صنایع دستی استان است و هنرمندان استان آذربایجان شرقی تولیدات خود را عرضه می کنند که اغلب غرفه ها مربوط به  انوان هنرمند  سرپرست ‌خانوار اختصاص دارد.
  مدیر فرهنگی و مشارکت های مردمی سازمان عون بن علی افزود: هدف از توسعه خانه‌ها و نمایشگاه های صنایع‌دستی در تفرجگاه عینالی تبریز حمایت از تولید، ایجاد کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانوار و عرضه تولیدهای صنایع‌دستی و نیز جذب گردشگر به این تفرجگاه است.
  وی همچنین با اشاره به برگزاری  کارگاه های آموزشی در طبقه اول نگارخانه عینالی اظهار نمود: اوقات فراغت، مناسب‌ترین موقعیت برای اندیشه و تفکر خلاق و تبلور رفتارهای مطلوب و خوشایند فردی و اجتماعی است و باتوجه به نیازسنجی های انجام گرفته اولین کارگاه آموزشی با عنوان کارگاه روانشناسی ازدواج موفق با حضور علاقمندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
  کاظمی با اشاره به برنامه های فرهنگی سازمان گفت : در راستای پر کردن اوقات فراغت شهروندان عزیز و افزایش شادی و نشاط آنها تلاش کارگزاران عینالی اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای تمام سلایق و ذایقه گردشگران و شهروندان عزیز است.  PDF چاپ چاپ